خانه / خبر / 600 کشته و زخمی در تصادفات رانندگی چهارشنبه !

600 کشته و زخمی در تصادفات رانندگی چهارشنبه !

جانشین راهنمایی و رانندگی کشور گفت: 600 نفر از هموطنان، – چهارشنبه – بر اثر تصادفات رانندگی کشته و زخمی شدند.

سردار سرتیپ مهری با اشاره به اوج سفرهای دور دوم تابستانی افزود: از این تعداد 59 نفر در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند.

وی توجه نداشتن به جلو، سرعت و سقبت غیرمجاز و خستگی و خواب‌آلودگی را از جمله بیشترین عوامل موثر در وقوع تصادفات فوتی و جرحی دو روز گذشته اعلام کرد.

جانشین راهنمایی و رانندگی کشور گفت: بیشترین ترددها در دو روز گذشته در محورهای منتهی به استان‌های شمال کشور و شهرهای زیارتی است.

سردار مهری افزود: اکنون وضع تردد درجاده‌های کشور مناسب است و محور چالوس به کرج و بالعکس بار ترافیکی نیمه‌سنگینی دارد.

وی درباره برخورد پلیس با متخلفان و افزایش ایمنی و آرامش بیشتر هموطنان در دو روز گذشته گفت: 12 هزار موتورسیکلت و خودرو در این مدت توقیف شده است.

جانشین راهنمایی و رانندگی کشور افزود: بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی در شهریور پارسال، دو هزار و 449 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی کشور مدیریت سفر از مبدا تا مقصد، ایجاد شرایط مناسب برای رانندگی آرام و به دور از دغدغه، رعایت قوانین و مقررات، پرهیز از شتاب و عجله و توجه به توصیه‌های ترافیکی از طریق رسانه ملی را از رانندگان و سرنشینان خواستار شد.

براساس آمار سازمان پزشکی قانون در چهار ماه نخست امسال و پس از اجرای قانون جدید برخورد با متخلفان رانندگی، تعداد کشته‌های سوانح رانندگی در مقایسه با مدت مشابه پارسال، هزار و هفت نفر کاهش یافته است.

سالانه در کشورمان بر اثر تصادفات رانندگی 23 هزار نفر کشته و 280 هزار نفر مصدوم و مجروح می‌شوند.

گردآوری : گروه اینترنتی ببینین . کام

منبع : آخرین نیوز