خانه / خبر / گشت تست الکل رانندگان از اواسط آبان !

گشت تست الکل رانندگان از اواسط آبان !

رییس پلیس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی تهران از راه اندازی گشت تست الکل رانندگان از اواسط آبان ماه خبر دادو گفت:خودروهای تست الکل رانندگان خریداری و مجهز شده و از رانندگان مشکوک به مصرف الکل در همان لحظه اول آزمایش گرفته می شود.

سردار حسین رحیمی اظهار داشت: تست اعتیاد و سلامت از نیمه دوم شهریور ماه در تهران آغاز شد و پلیس در زمینه اجرای قانون هیچ گونه اغماضی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد:تجهیزات فنی مورد نیاز در زمینه تست اعتیاد رانندگان خریداری شده و در حال حاضر پلیس در انتظار تجهیز خوردوهایی خریداری شده است.

وی تاکید کرد:افرادی که در حین رانندگی از مواد مخدر استفاده کنند علاوه بر جریمه 200 هزار تومانی،به مدت شش ماه از رانندگی محروم می شوند و پرونده آنان به مراجه قضایی ارجاع داده می شود.

رییس پلیس پایتخت خاطر نشان کرد:طبق قانون جدید به زودی با استقرار تیم های ویژه ای که از سوی بهداری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ماموریت دارند، با رانندگانی که حالت عادی در رانندگی نداشته از آنان تست الکل، مواد مخدر و روان گردان اخذ و در صورت مثبت بودن 200 هزار تومان جریمه و گواهینامه آنان نیز به مدت 6ماه ضبط خواهد شد.

وی اذعان داشت:سختگیری های پلیس و اصرار بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در راستای ایمنی و سلامت رانندگان و افراد جامعه است تا موجب بروز مشکلات عدیده ای نشوند.

سردار رحیمی در پایان به راه اندازی گشت تست الکل و اعتیاد اشاره کرد و گفت:دستگاه های تست الکل و اعتیاد خریداری شده است و تیم های ویژه ای برای این امر در نظر گرفته شده اند. پلیس با استفاده کنندگان از قرص های روانگردان و مواد مخدر به شدت برخورد می کند و پلیس بدون اغماض و گذشت با این نوع رانندگان برخورد می کند.

گردآوری : گروه اینترنتی ببینین . کام

منبع: رجانیوز