پست ثابت فروشگاه

ورود خودرو آلفا رمئو به ایران + عکس

540

پس از شرکت خودروسازی مازراتی، دیگر خودروساز ایتالیایی یعنی آلفا رومئو نیز قصد دارد حضور خود را در بازار ایران گسترش دهد.

به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران، در آبان ماه سال جاری دو دستگاه خودرو آلفا رومئو شامل مدل‌های میتو و جولیتا دستی وارد کشور شدند. این دو دستگاه خودرو به طور مستقیم از ایتالیا وارد ایران شده و ارزش دلاری واردات آنها ۲۸ هزار و ۶۲۳ دلار اعلام شده است. به عبارتی ارزش واردات این دو خودرو تنها کمی بیش از ۳۱ میلیون تومان بوده است.

شرکت خودروسازی ایتالیایی آلفا رومئو در سال ۱۹۱۰ در میلان پایه گذاری شد. این شرکت از سال ۱۹۱۱ درگیر تولید خودروهای مسابقه‌ای بوده و در زمینه تولید خودروهای اسپورت گران قیمت نیز شهرت جهانی دارد. آلفا رومئو از سال ۲۰۰۷ میلادی تاکنون یکی از برندهای گروه خودروسازی فیات، بزرگترین خودروساز ایتالیا بوده است.

مجموع تولید این شرکت در سال ۲۰۱۰ میلادی به ۱۱۹ هزار و ۴۵۱ دستگاه رسید. سه مدل کنونی خودروهای آلفا رومئو شامل مدلهای جولیتا، میتو و ۱۵۹ می‌شوند.

میتو یک خودرو سوپرمینی اسپورت سه در بوده که برای اولین بار به صورت رسمی در سال ۲۰۰۸ به نمایش گذاشته شد.

جولیتا نیز خودرو پنج دری بوده که یک خودرو خانوادگی کوچک محسوب می‌شود و برای نخستین بار رسما در نمایشگاه خودرو ژنو در سال ۲۰۱۰ در معرض دید عموم قرار گرفت. این خودرو جایگزین مدل ۱۴۷ قبلی آلفا رومئو شده است.

شرکت آلفا رومئو در حوزه‌هایی مانند ساخت خودروهای تجاری، لوکومتیو، تراکتور، اتوبوس، تراموا، کمپرسور، ژنراتور و موتورهای دریایی و هواپیما نیز فعالیت داشته و دارد.

خودرو جولیتا در بازار ایران با خودروهایی مانند هیوندای i30 و مزدا ۳ هاچ بک هم کلاس است. میتو نیز در کلاس خودروهای هاچ بک کوچک قرار می‌گیرد و در ایران با خودروهایی مانند مزدا ۲، هیوندای i20 و تویوتا یاریس هاچ‌بک رقابت می‌کند.

به گزارش ایسنا، قیمت خودرو میتو در دوبی بسته به نوع آپشن آن بین ۲۵ تا ۲۸ هزار دلار است. این قیمت برای خودرو جولیتا نیز به ۲۸ تا ۳۶ هزار دلار می‌رسد. قیمت این دو خودرو در بازار ایران به دلیل پرداخت تعرفه‌های گمرکی و هزینه‌های شماره‌گذاری دو برابر شده و به بیش از ۶۰ میلیون تومان می‌رسد.

بازنشر : مجله اینترنتی ببینین . کام
منبع : ایسنا

مطالب مشابه

جدیدترین مطالب

تاریخ ارسال مطلب : ۲۰ام آذر, ۱۳۹۰ | دسته: خبر
پست ثابت فروشگاه

فروش ویژه با تخفیف 50% فقط به تعداد محدود
 
 
بدون عمل جراحی و هزینه گزاف کوچکترین و زیباترین دماغ جهان را داشته باشید
 

خرید پستی

توضیحاتی در باب نویسنده
ببینین


ارسال نظر

ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد

اندروید
قالب وبلاگ
گردنبند دو قلب


بستن