خانه / خبر / مادري نوزاد ۱۶ روزه اش را با ضربات چاقو کشت !!

مادري نوزاد ۱۶ روزه اش را با ضربات چاقو کشت !!

کودک ۱۶ روزه اي با ضربات چاقو توسط مادرش در مشهد به قتل رسيد.
به گزارش خراسان در ساعت ۹:۴۰ روز گذشته نوزاد ۱۶ روزه اي که بدنش به وسيله ضربات چاقو به شدت مجروح شده بود با آمبولانس اورژانس در معيت پدر و مادربزرگش براي مداوا به بيمارستان شهيد هاشمي نژاد مشهد انتقال داده شد.

به محض انتقال اين نوزاد، با توجه به اين که ديگر رمقي در بدن وي نبود، بلافاصله کادر پزشکي بيمارستان براي نجات جان وي دست به کار شدند و با انجام عمل احيا و خون رساني تلاش فراوان کردند تا اين نوزاد را به زندگي برگردانند، اين گزارش حاکي است پس از چند بار عمل احيا ضربان کودک براي مدت کوتاهي به کار مي افتاد اما باز از کار مي افتاد و در نتيجه تلاش کادر پزشکي بي فايده ماند و اين نوزاد پسر جان باخت. بررسي ها درباره علت فوت اين کودک حاکي از آن بود که نوزاد فوت شده در داخل منزل والدينش در آغوش مادربزرگ خود بوده و مادر نوزاد نيز در آشپزخانه در حال شستن ظرف بوده است که در اين هنگام کودک شروع به گريه مي کند و مادر با ناراحتي از گريه فرزند خود چاقويي را از آشپزخانه برمي دارد و کودک را از آغوش مادربزرگ مي گيرد و سپس دو ضربه به قفسه سينه او وارد مي کند.

شدت اين ضربات به حدي بود که در همان لحظات اوليه، نوزاد دچار خونريزي شديد داخلي شد. به محض وقوع اين حادثه مادربزرگ نوزاد که از اين اقدام دختر خود شوکه شده بود شروع به داد و فرياد و تلاش کرد تا نوزاد را از دست دختر خود بگيرد که با مقاومت مادر ۲۰ ساله نوزاد مواجه شد و مادر نوزاد طي درگيري با مادرش،پاي وي را با دندان مجروح کرده و يک لگد هم به کمرش زده است و حتي در اين درگيري دست مادربزرگ نوزاد نيز دچار بريدگي سطحي شده است.

مادر نوزاد همچنين پس از اين ماجرا اقدام به خودزني کرده است که براي مداوا به بيمارستان ۲۲ بهمن اعزام شد. پس از آن مادربزرگ و پدر نوزاد با اورژانس تماس گرفتند و لحظاتي بعد نوزاد مجروح با آمبولانس اورژانس به بيمارستان شهيد هاشمي نژاد انتقال يافت که اقدامات درماني درمورد وي موثر واقع نشد و او در بيمارستان جان سپرد.

در پي مرگ اين نوزاد مراتب از طريق عوامل بيمارستان به قاضي اسماعيل شاکر (بازپرس ويژه قتل عمد) و کارآگاهان دايره جنايي پليس آگاهي مشهد اطلاع داده شد و لحظاتي بعد مقام قضايي به همراه اکيپي از کارآگاهان در محل وقوع حادثه واقع در خيابان وحيد مشهد حضور يافتند و بررسي هاي خود را درباره اين حادثه دلخراش آغاز کردند. مقام قضايي و کارآگاهان در بازديد از صحنه قتل آثار خوني را که روي ديوارهاي منزل پاشيده شده بود مشاهده کردند و آلت قتاله را نيز در محل کشف کردند، آنان سپس به منظور ادامه تحقيقات به بيمارستان شهيد هاشمي نژاد عزيمت کردند و از آن جا که پدر نوزاد پس از فوت فرزندش بيمارستان را ترک کرده بود، مقام قضايي دستور دستگيري و بازداشت او را صادر کرد.

همچنين مادر نوزاد که پس از حادثه خودزني کرده و از بيماري افسردگي نيز رنج مي برده است توسط اورژانس به بيمارستان ۲۲ بهمن انتقال يافت و از آن جا که وي قادر به تکلم نبود، کارآگاهان تا ظهر ديروز نتوانستند وي را مورد بازجويي قرار دهند اما بدين منظور در بيمارستان حضور يافتند تا چنانچه مادر نوزاد قادر به سخن گفتن شد وي را موردبازجويي قرار دهند.يک پزشک در گفت وگو با خراسان درباره اين حادثه گفت: افسردگي هاي پس از زايمان يکي از مواردي است که خانواده ها بايد مراقب آن باشند و مادراني که تازه زايمان کرده اند به محض بروز نشانه هايي از افسردگي براي مداوا نزد پزشک و روانپزشک برده شوند و اگر دارويي نيز در اين زمينه تجويز مي شود اين داروها سروقت به بيمار داده شود. اين پزشک همچنين گفت: افسردگي بعد از زايمان اغلب در زايمان هاي اول شايع است و ضروري است که خانواده ها مادراني را که فرزندان اول خود را به دنيا مي آورند تحت حمايت همه جانبه و مراقبت بيشتر قرار دهند، چرا که افسردگي پس از زايمان مي تواند خطرناک باشد.

گردآوری : گروه اینترنتی ببینین . کام

منبع : khorasannews.com