خانه / خبر / روایت دختر حدادعادل از زندگی در ژاپن و آمریکا + عکس

روایت دختر حدادعادل از زندگی در ژاپن و آمریکا + عکس

تجارت نیوز نوشت:

در گردهمایی زنان بازرگان که روز گذشته در سالن اجتماعات اتاق تهران برپا شد، دختر غلامعلی حداد عادل رییس سابق و از نمایندگان فعلی مجلس نیز حضور داشت.

آزاده حدادعادل به دعوت فاطمه مقیمی رییس شورای بانوان بازرگان به این گردهمایی آمده بود و البته در فرصتی که در اختیارش قرار گرفت سخنرانی نیز کرد. او فارغ التحصیل دکترای نانو تکنولوژی از ژاپن است و آنطور که خود گفت چند سالی را در کشور چشم بادامی ها زندگی کرده و در عین حال از تجربه زندگی در ایلات متحده آمریکا نیز بی نصیب نبوده است.

آزاده حدادعادل در حال حاضر یکی از مدیران شبکه زنان دانشمند کشورهای اسلامی است که دفتر آن در تهران است و آنطور که از عنوان این تشکل برمی آید در راستای توسعه علمی و دانش زنان مسلمان گام بر می دارد.

دختر غلامعلی حدادعادل در نشست بانوان بازرگان به روایتی کوتاه از دوران تحصیل و اقامت خود در کشور ژاپن پرداخت. او که در پایان سخنرانی خود پیشنهاد کمک مالی بانوان بازرگان و تاجر برای پوشش پروژه های تحقیقاتی دختران دانشجو که در این شبکه فعال هستند را مطرح کرد، گفت: در دوران تحصیلات تکمیلی دکترا در کشور ژاپن زندگی می کردم و هر ازگاهی نیز برای گذراندن دوره های تخصصی به کشور ایلات متحده آمریکا می رفتم و در این کشور نیز زندگی کرده ام. دوران فارغ التحصیلی من همزمان شده بود با انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری در ایران و نگاه تمام جهان به ایران و نتیجه انتخابات ریاست جمهوری خیره شده بود.

به خاطر دارم پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، اساتید دانشگاه ژاپن هنگامی که متوجه شدند من قصد بازگشت به ایران را دارم آن هم در شرایط ویژه انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم، از من خواهش کردند که به کشورم باز نگردم و اظهار می کردند که قرار است در ایران زنان و مردان حتی در پیاده روهای شهرها نیز تفکیک شوند.آنها می گفتند که در ایران نمی توانی از دانش و علم خود استفاده لازم را ببری. آزاده حدادعادل ادامه داد: از این اظهارنظر دوستان ژاپنی خود بسیار متعجب شدم و برای من جای سوال بود که چرا دنیا چنین نگاهی به ایران و جامعه ایرانی دارد.

گردآوری : گروه اینترنتی ببینین . کام

منبع : تجارت نیوز