خانه / خبر / دستگيري جيب‌برهاي بين‌المللي +عکس

دستگيري جيب‌برهاي بين‌المللي +عکس

ماموران كلانتري 103 گاندي باند جيب‌برهاي بين‌المللي را دستگير كردند.

به گزارش آتی نیوز به نقل از ايسنا با مراجعه مردميانسالي به كلانتري در تاريخ پنجم شهريور ماه سال‌جاري پرونده‌اي تحت عنوان «سرقت» پيش روي ماموران گشوده شد.

اين فرد با بيان اينكه در ميدان ونك پيرمردي از من سوالي در مورد ميدان رسالت پرسيد به ماموران گفت كه هنگامي كه در حال جواب‌دادن به سوال اين پيرمرد بودم كه پيرمرد ديگري از من سوال ديگري مطرح كرد و پس از مدتي مشاهده كردم كه مبلغ همراهم كه 850 هزار تومان بود به همراه اسناد و گوشي تلفنم به سرقت رفته است.

با ثبت اين شكايت ماموران دستگيري و شناسايي اين سارق يا سارقان را در دستوركار خود قرار دادند و تحقيقات ماموران ادامه داشت تا اين‌كه موارد مشابه ديگري در مورد سرقت در اتوبوس‌هاي «بي. آر. تي» به كلانتري ارجاع داده شد.

بررسي كارآگاهان در حالي براي شناسايي جيب‌بران حرفه‌اي ميدان ونك ادامه داشت كه هر روز تعداد شاكيان و مالباختگاني كه براي دادخواهي به كلانتري مراجعه مي‌كردند افزايش مي‌يافت.

تلاش ماموران كلانتري براي واكاوي زواياي پنهان اين پرونده ادامه داشت تا اين‌كه سرانجام ماموران كلانتري در بيست و سوم شهريور ماه با اجراي طرح در ايستگاه‌هاي اتوبوسراني سه عضو اين باند سارقان حرفه‌اي را دستگير كردند.

با انتقال سارقان به كلانتري و در تحقيقات بيشتر مشخص شد كه سارقان به اسامي «ابوالقاسم» 67 ساله، «غلام‌علي» 57 ساله و «يعقوب» 36 ساله هر سه داراي سوابق متعدد جيب‌بري بودند كه بارها از سوي ماموران كلانتري گاندي دستگير و به مراجع قضايي تحويل داده شده بودند.

به گزارش ايسنا، همچنين در بازرسي بدني از متهمان مبالغ زيادي وجه نقد كه به صورت حرفه‌اي در لباس اين افراد جاسازي شده بود كشف و ضبط شد.

با انتقال سارقان به كلانتري آنان ضمن قبول بزه انتسابي عنوان كردند كه به صورت باندي در ايستگاه‌هاي اتوبوس مستقر شده و در حين سوارشدن به اتوبوس‌هاي «بي. آر. تي» از شلوغي استفاده و راه مسافران را سد مي‌كردند.

متهمان در ادامه اعترافات خود با بيان اينكه پس از سرقت اموال مالباختگان اموال را به عضو ديگر باندشان تحويل مي‌دادند معترف شدند اموال مسروقه را در اتوبوس ميان اعضاي باند دست به دست كرده تا فرد مالباخته در صورت هوشياري نتواند اطرافيان خود را متهم به سرقت كند.

به گزارش ايسنا،‌ سارقان دستگيرشده علاوه بر وجود سوابق متعدد داراي سوابق سرقت و جيب‌بري در كشورهاي تركيه، يونان و … هستند كه در تهران نيز داخل اتوبوس‌هاي «بي. آر. تي» آزادي، انقلاب و ولي‌عصر(عج) سرقت‌هاي متعددي را انجام مي‌دادند.

در حال حاضر متهمان به همراه پرونده تشكيل شده در اختيار كارآگاهان پايگاه سوم آگاهي تهران قرار دارند.

گردآوری : گروه اینترنتی ببینین . کام

منبع : آتی نیوز