خانه / خبر / در ترکیه مدارس الکترونیکی می شوند + تصاویر

در ترکیه مدارس الکترونیکی می شوند + تصاویر

ترکیه اعلام کرد که مدارس این کشور از سال آینده به طور کامل الکترونیکی می شوند.
به پانا، اخبار رسیده از ترکیه حاکی از آن است که دولت این کشور اعلام کرد که مدارس ترکیه از سال آینده درسی به طور کامل الکترونیکی خواهند شد.
این به معنی آن است که دانش آموزان از آن پس از کتاب و دفتر برای تحصیل استفاده نخواهند کرد بلکه تنها ابزار تحصیل آنان کامپیوتر ipad و تب لت خواهد بود. علاوه بر این، معلمان نیز به جای تخته سیاه و یا تخته وایت برد، از تخته الکترونیکی استفاده خواهند کرد.

این طرح را «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه در مراسم افتتاحیه طرح آموزشی سراسری ترکیه موسوم به “طرح فاتح” اعلام کرد. بر اساس این طرح، قرار است سیستم آموزشی ترکیه در طول مدت زمان تعیین شده از روش کاغذی که قدیمی است به الکترونیکی تبدیل شود.
گفتنی است در سال اول این طرح حداقل 15 میلیون دانش آموز و معلم به طور مجانی از امکانات الکترونیکی بهره مند خواهند شد. بر اساس این طرح حداقل 260 هزار تخته الکترونیکی در مدارس سراسر ترکیه نصب خواهد شد.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، این طرح تا چهار سال دیگر به طور 100 درصد پیاده و اجرا خواهد شد و در آن زمان است که سیستم آموزشی ترکیه وارد دنیای تکنولوژی خواهد شد. بودجه اختصاص یافته برای این طرح یک میلیارد دلار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *