خانه / خبر / اعلام نرخ دیه پرداختی در ماه محرم 91

اعلام نرخ دیه پرداختی در ماه محرم 91

معاون طرح و برنامه بیمه مرکزی سهم 25 درصدی دولت از حق بیمه شخص ثالث را بر اساس قانون، لازم الاجرا اعلام کرد و گفت: در اولین ماه حرام قرار داریم و چنانچه تصادفی منجر به فوت فردی شود، دیه پرداختی مبلغ 126 میلیون تومان خواهد بود.

رحیم مصدق در مورد دریافت الحاقیه بیمه نامه شخص ثالث گفت: با توجه به اینکه هم اکنون در اولین ماه حرام ( ماه رجب) قرار داریم و چنانچه تصادفی منجر به فوت فردی شود، دیه پرداختی مبلغ 126 میلیون تومان خواهد بود.

عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران تصریح کرد: به مردم توصیه کرد که پیرو درخواست های قبلی بیمه مرکزی اگر فردی اقدام به افزایش سقف تعهدات بیمه نامه شخص ثالث نکرده باشد، در اسرع وقت اقدام کند.

وی با اشاره به اطلاع رسانی های صورت گرفته در این زمینه از طریق رسانه ها و غیره، عنوان کرد: اگر فردی سقف تعهدات سال گذشته به میزان 90 میلیون تومان را خریداری کرده باشد، در حال حاضر مابه التفاوتی که برای این بیمه نامه و الحاقیه آن وجود دارد، قابل توجه است.

معاون طرح و برنامه بیمه مرکزی ایران با تاکید بر اینکه دارندگان خودرو حتما باید به افزایش سقف بیمه نامه اقدام کنند تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود، عمل نکردن به این موضوع را خطرناک دانست.

این مقام مسئول در صنعت بیمه کشور در مورد امکان حذف 25 درصد از حق دولت در بیمه نام شخص ثالث ( 10 درصد سهم نیروی انتظامی، 10 درصد بهداشت و درمان و 5 درصد سهم صندوق خسارت های بدنی، بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده) اظهارداشت: تمام مواردی که شرکتهای بیمه از محل دریافت حق بیمه به مراجعی مانند وزارت بهداشت و درمان یا نیروی انتظامی می دهند، مستند به قانون است.

وی با ذکر این موضوع که با قانون مصوب لازم الاجرا است، افزود: یکی از موارد لازم الاجرا و واجب در قانون برنامه پنجم و قانون بودجه سال جاری همین موضوع است. ما در مقطعی نیستیم که در این مورد بتوانیم بحثی را مطرح کنیم.

بازنشر : مجله اینترنتی ببینین . کام
منبع : mehrnews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *